Google Mesajlar iyice WhatsApp’a benzedi

Akıllı telefonların gelişimiyle birlikte birçok alışkanlık da boyut değiştirmiş oldu. Çok değil daha birkaç sene öncesine kadar SMS’ler telefon kullanıcılarının vazgeçilmez iletişim tercihi konumundaydı. Özellikle gençler arasında çok yaygın olan SMS kültürü, zaman içerisinde akıllı telefonların gelişimine bağlı olarak popülaritesini kaybetti. Şu zamanlarda daha çok reklam amaçlı veya güvenlik şifrelerinin temini amacıyla kullanılan bu özelliği yeniden canlandırmak isteyenlerin başında ise Google geliyor.

Amerikalı teknoloji devi uzun zamandır Google Mesajlar adını verdiği bu uygulamasını popüler hale getirebilmek için canla başla uğraşıyor. Teknoloji devinin bu kapsamda yürüttüğü çalışmaların en sonuncusu ise “profil” desteği olabilir.

Google Mesajlar iyice WhatsApp’a benzedi

Reddit üzerinden paylaşım yapan bir kullanıcı tarafından ortaya atılan iddialara göre Google, yakın zamanda Google Mesajlar için kapsamlı bir güncelleme paketi yayınlayacak. Bu güncelleme paketinin odak noktasında ise profil oluşturma seçeneği bulunacak.

İnternet tabanlı anlık iletişim servisi denildiğinde akla gelen ilk isim olan WhatsApp’tan çok iyi bildiğimiz bu profil oluşturma özelliği sayesinde, artık Google Mesajlar uygulamasını kullanan kişiler de kendi profillerini oluşturarak bunları mesajlaştıkları kişilerle paylaşabilecekler. Üstelik eğer iddialar doğruysa, bu profillerde fotoğrafların bulunacağını da belirtelim. Tabi yapılan tüm bu çalışmaların, Google Mesajlar uygulamasını yeniden popüler hale getirip getirmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorum yapın

bypuff.com stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com