Seçim beyannamesinin en dikkat çeken maddeleri! İşte Millet İttifakı’nın gençlere özel vaatleri

Millet İttifakı, Ortak Politikalar Mutabakat Metni’ni bugün büyük bir etkinlikle duyurdu. 9 ana başlık ve 240 sayfadan oluşan seçim beyannamesinde gençlere yönelik özel maddeler yer aldı. Bunların arasında KPSS giriş ücretinin kaldırılması, gençlere pasaportun ücretsiz verilmesi, KYK ödemelerinin kolaylaştırılması, yurt dışı çıkış harcının kaldırılması ve 6-25 yaş arasındaki tüm gençlere aylık 5 GB ücretsiz internet verilmesi yer alıyor.

Cerrahpaşa profesöründen korkutan uyarı: Miyop ve şaşılık çocuklarda “salgın” gibi arttı

Pandemide eğitimlerin uzaktan yapılmaya başlanması ve daha uzun süreli ekran kullanımı sonrası, çocuklarda artan miyop ve şaşılık dikkat çekiyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hüseyin Yetik, bu durumu “pandemi” olarak nitelendiriyor.

Kaç kişi yararlanacak, ilk maaş ne zaman yatacak? EYT düzenlemesi yarın Meclis’te, işte tüm detaylar

EYT düzenlemesi yarın Meclis Başkanlığı’na sunulacak, saat 11.00’de de bir basın açıklamasıyla da EYT düzenlemesinin neleri ihtiva ettiği açıklanacak. İlk maaşların Mart ayında yatırılması hedeflenirken, işte düzenlemeye dair tüm merak edilenler.

Kadın öğretmen, yüksek not karşılığı 16 yaşındaki öğrencisiyle birlikte oldu

ABD’nin Missouri eyaletindeki bir lisede kadın öğretmen Lena Stewart’ın, 16 yaşındaki öğrencisi ile cinsel birliktelik yaşadığı öğrenildi. Olay bölgede büyük yankı uyandırırken öğretmenin öğrencisine daha yüksek not verme şartı karşılığında ilişki teklif ettiği ortaya çıktı.

Malta’da doğum gününde ölen Pelin’in son görüntüsü ortaya çıktı

Malta’da iç mimar olarak çalışan Pelin Kaya, geçtiğimiz günlerde doğum günü kutlaması sonrasında korkunç bir şekilde hayatını kaybetti. Kaya’nın doğum günündeki son görüntüleri ortaya çıkarken, kutlama sırasında kendisiyle görüntülü konuşan anne Çiçek Kaya kızının son anlarını anlattı.

vozol 10000 vozol 12000 vozol 12000 vozol 10000 vozol puff dizipal time