Yunan Başbakanı Miçotakis aklınca Türkiye’ye meydan okudu: Savaş olasılığından endişe etmiyorum

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, yine haddini aşan sözler söyleyerek aklınca Türkiye’ye meydan okudu. Miçotakis, “Türkiye ile savaş olasılığından endişe etmiyorum. Ama tüm bu savaş çığırtkanlığının Türk kamuoyunu zehirlemesinden endişe ediyorum” dedi.

ABD ve Almanya’nın Ukrayna’ya tank gönderme kararına Kremlin’den tepki: Çatışmaya müdahil olma şeklinde değerlendiriyoruz

Almanya’nın Leopard 2 tanklarını, ABD’nin ise 31 adet M1 Abrams tipi tankı Ukrayna’ya göndereceklerini açıklamasının ardından Kremlin’den tepki geldi. Yapılan açıklamada, “ABD ve bazı Avrupa ülkelerinin Ukrayna’ya tank dahil silah sevkiyatını çatışmaya doğrudan müdahil olma şeklinde değerlendiriyoruz.” denildi.

Putin’in uykularını kaçıracak hamle! Biden, “Dünyanın en yeteneklisi” diyerek duyurdu

İngiltere ve Almanya’nın Ukrayna’ya tank göndermeye karar vermesinin ardından savaşın seyrini değiştirecek bir hamle de ABD’den geldi. ABD Başkanı Joe Biden, Ukrayna’ya 31 adet M1 Abrams tipi tank göndereceklerini duyurdu. Açıklamasında Abramsların dünyanın en yetenekli tankları olduğunu ifade eden Biden, “Putin Ukrayna’ya desteğimizin zamanla azalacağını düşündü ama yanıldı. Yanılmaya devam ediyor.” dedi.

Helikopter kazasıyla ilgili Zelenski’nin eski danışmanından suikast iması: Gözden çıkardıklarının fişini çekiyorlar

Ukrayna’nın Dnipro şehrinde apartmana isabet eden füze saldırısında kendi ülkesinin hava savunma sistemini sorumlu tutunca ölü listesine alınan Volodimir Zelenski’nin danışmanı Oleksiy Areestoviç çok konuşulacak bir açıklama daha yaptı. Ukrayna İçişleri Bakanı Denis Monastırski’nin de aralarında bulunduğu 14 kişinin hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili suikast imasında bulunan Arestoviç, “Monastırski’ye bakın, helikopteri düştü. Gözden çıkardıklarının fişini çekiyorlar.” dedi.

Zelenski ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan, savaşı bitirecek teklifini yineledi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Rusya-Ukrayna savaşındaki gelişmelerin ele alındığı görüşmede, Cumhurbaşkanı Erdoğan iki ülke arasında kalıcı barışın tesisi için arabuluculuk görevini üstlenmeye hazır olduklarını yineledi.

Zelenski’nin eski danışmanının açıklamaları başına iş açtı! Ölüm listesine alındı

Ukrayna’nın Dnipro şehrinde apartmana isabet eden füze saldırısında kendi ülkesinin hava savunma sistemini sorumlu tutan Volodimir Zelenski’nin danışmanı Oleksiy Arestoviç’in açıklamaları, başına iş açtı. İstifa edip Zelenski’yi de Hristiyanlığa savaş açmakla suçlayan Arestoviç, Ukrayna’nın ölüm listesi olarak bilinen, İçişleri Bakanlığı’na bağlı “Myrotvorets” isimli internet sitesinde yer aldı. Arestoviç, Ukrayna’nın düşmanı ilan edilirken, listede yer alanlar genelde suikaste kurban gidiyor.

Ukrayna’da düşen helikopter faciasından sonra Zelenski’den ilk açıklama: Acı tarif edilemez

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Brovary’de bugün yaşanan ve İçişleri Bakanı Monastyrskyi dahil 18 kişinin ölümüne neden olan helikopter kazasıyla ilgili taziye mesajı yayınladı. Zelenski, “Bu dakika itibariyle 3 çocuk hayatını kaybetti. Acı tarif edilemez. Helikopter anaokullarından birinin arazisine düştü” açıklamasını yaptı.

elfbar5000.net vozol5000.com