İkinci Viyana Kuşatması Neden Başarısız Oldu?

Ecdadımız Viyana kapılarına dayandı, hem de bunu iki kez yaptı biliyoruz ama Avrupa’nın tam içine kadar girmiş olan Osmanlı neden bir türlü bunu başaramadı? Dönemin şartları gereği başlatılan ve yine aynı şartlar nedeniyle sonuca ulaşamayan İkinci Viyana Kuşatması neden başarısız oldu, sebepleri nelerdi gelin yakında bakalım.

İstanbul’da Hollanda konsolosluğu neden kapatıldı? Hollanda konsolosluk ne zaman açılacak?

İstanbul’da Hollanda konsolosluğu neden kapatıldı ve Hollanda konsolosluk ne zaman açılacak soruları gündeme geliyor. İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hollanda Başkonsolosluğu neden kapatıldı ve Hollanda konsolosluk ne zaman açılacak merak ediliyor. Peki, İstanbul’da Hollanda konsolosluğu neden kapatıldı? Hollanda konsolosluk ne zaman açılacak?

Araç sahiplerini ilgilendiren “motor” detayı! Yargıtay’dan emsal karar

Yargıtay araç sahiplerini ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Bir şirket aracının serviste yapılan bir hatadan dolayı kullanılamaz duruma getirilmesi sonrası açılan davada, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu son sözü söyledi. Kararda, “Araçta yapılan motor değişikliğinin değer artışına değil değer kaybına neden olacağı kuşkusuzdur” dedi.

LDL Kolesterol Nedir? Düşüklüğü ve Yüksekliği

Kolesterol, vücudumuzun ihtiyacı olan bir yağ türüdür ve bunu damarlar içinde taşıyan da LDL kısaltması ile bilinen bir lipoproteindir. Halk arasında kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterol oranının artması pek çok hastalığın habercisi olabilir. Gelin LDL kolesterol nedir, düşüklüğü ve yüksekliği ne anlama gelir gibi merak edilen soruları tüm detaylarıyla inceleyelim.

Geniz akıntısı nedir? Geniz akıntısı neden olur?

Geniz akıntısı günlük hayatı zora sokan hastalıklardan biridir. Hastalık genelde nezle denilen burun akıntısı ve buna bağlı olarak seyreder. Peki, Geniz akıntısı nedir? Geniz akıntısı neden olur? Geniz akıntısının belirtileri nelerdir? Geniz akıntısı kaç gün sürer, ne iyi gelir? Geniz akıntısı nasıl önlenir? İşte konu hakkında tüm merak edilenler…

bypuff.com vozol stlpuff.com vapeayr.net seniorpuffs.com shoppuffer.com vozol10000.com