Bakan Karaismailoğlu 10 dakika boyunca gelmesini bekledi! Avrasya Tünel’inden geçen 100 milyonuncu kişiye sürpriz hediye

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Avrasya Tüneli Kontrol Merkezi’nde Avrasya Tüneli’nde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin açıklama yaptı. Açıklamanın ardından Avrasya Tüneli’nden geçen 100 milyonuncu aracın sahibine bir ay ücretsiz kullanım hakkı hediye edildi.

Araç sahiplerini ilgilendiren “motor” detayı! Yargıtay’dan emsal karar

Yargıtay araç sahiplerini ilgilendiren emsal bir karara imza attı. Bir şirket aracının serviste yapılan bir hatadan dolayı kullanılamaz duruma getirilmesi sonrası açılan davada, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu son sözü söyledi. Kararda, “Araçta yapılan motor değişikliğinin değer artışına değil değer kaybına neden olacağı kuşkusuzdur” dedi.

Nissan, 527 binden fazla aracını geri çağırdı! Her an alev alabilirler

Japon otomotiv devi Nissan, elektrik motoru parçasının alev almasına yol açabilecek bir arıza nedeniyle 527 binden fazla aracını geri çağırdı. Hata raporlarının elektrik motorlarındaki parça arızasından kaynaklandığı belirtilirken, şimdiye kadar 5 aracın alev aldığı ve 6 aracın kısmen yandığı öğrenildi. Geri çağrılan araçların da potansiyel olarak alev alabileceği aktarıldı.

elfbar5000.net vozol5000.com